İstasyonlar

Akçakale İşletmesi

Akçakale merkezde yer alan işletmemizin şehre olan uzaklığı 55 km dir.  500 dekar alana sahip işletmemiz üretim ve denemeler için kullanılmaktadır.      

Gündaş İstasyonu

Akçakale - Suruç yolu 18. km de yer alan istasyonumuz, 4.824 dekar alana sahip olup üretim ve demeler için kullanılmaktadır.

Talat Demirören İstasyonu

Şanlıurfa Akçakale yolunun 34. km sinde yer alan istasyon denemelerin kurulduğu ve araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü bir istasyondur. 485 dekar arazisi ve her türlü alt yapısı ile Harran ovasını temsil eder durumdadır.

Tatlıca İstasyonu

Akçakale işletmesine bağlı tatlıca istasyonu 2.428 dekar arazisi ile tohumluk üretimi ve denemeler için her türlü alt yapıya sahiptir.

Tektek İstasyonu

Bu istasyonda toprak ve su muhafazaya yönelik çalışmalar yürütülmekte ve Tek Tek dağlarındaki fıstık plantasyonları korunmaktadır. 28.000 dekar alanı ile bu istasyon milli parklar tarafından koruma altına alınacaktır.

Serince İstasyonu

Şanlıurfa Akçakale yolu 35. km deki işletme 353 dekar alana sahiptir. İdari bianalar, misafirhane, eğitim tesisleri, teknik eleman ofisleri ve ayrıca deneme alanları bulunmaktadır.

''