4.5.2018 / Gösterim Sayısı : 283

Fidan Yetiştiriciliği Eğitimi

Fidan Yetiştiriciliği Eğitimi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından desteklenen Enstitü Müdürlüğümüzce yürütülen Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Yönelik Antepfıstığı ve Zeytin Fidanı Üretimi Konusunda Mesleki ve İşbaşı Eğitimlerinin Yürütülmesi Projesi kapsamında 1. Dönem eğitimimizi tamamladık.

Yürütücülüğünü enstitü personellerimizden Zir. Yük. Müh. İsmail M. TURANOĞLU, Zir. Yüh. Müh. Ümran ATAY ve Bilg. Müh. Mustafa GERGER'in yaptığı proje İş Sağlığı ve Güvenliği, Temel Yaşam Becerileri, Seracılık Faaliyetleri, Girişimcilik ve Ekonomi, Sertifikasyon İşlemleri, Zeytin ve Antepfıstığı Fidan Yetiştiriciliği modüllerinden oluşmakta olup eğitim 10 iş günü teorik, 30 iş günü uygulamalı olarak verilmiştir.

İş-Kur ve Haliliye Halk Eğitim Merkezi ile koordineli yürüttüğümüz proje kapsamında 14'ü Suriyeli Mülteci 6'sı Türk Vatandaşı olmak üzere toplam 20 kursiyere eğitim verildi. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere M.E.B. Onaylı sertifikaları Enstitü Müdürümüz İbrahim Halil ÇETİNER tarafından verildi.''