Sunflower Field Day event was held

29.12.2022 / View : 202 / Archive

Yudum ve Tohum Derneği tarafından yürütülen, Enstitü Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen TAGEM'e bağlı  Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve  Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü destekleri ile yürütülen "Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi" Tarla Günü Konya ili Karatay ilçesi Yağlıbayat Mahallesinde üreticilerimiz ve basın mensuplarının yoğun ilgisi ile gerçekleştirilmiştir.

Programda Trakya Tarımsal Araştırma Enstitümüz tarafından geliştirilen çeşitler diğer çeşitlerle yan yana ekilerek tanıtılmış ve Yerli ve Milli Enstitü çeşitlerinin üstünlük sağladığı görülmüştür.

Yapılan Tarla günümüze yoğun programları içerisinde davetimize katılan başta TAGEM Genel Müdürümüz Dr. Metin TÜRKER'e, Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. İbrahim Halil SÖZMEN ve Dr. Bülent SÖNMEZ'e, BÜGEM Genel Müdür Yardımcımız Dr. Ercan TÜRKTEMEL'e, Yudum ailesine, Tohum Derneği Başkanı Musa Kaya'ya, Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker ve ekibine, programa katılan kurum Müdürlerimiz ve STK temsilcilerine, tohumları emanet ettiğimiz Üreticilerimize, programda emeği olan Enstitü ekibimize ve çok değerli Basın Mensuplarımıza teşekkür ederiz...


YUKARI