Teknik Talimatlar

Zir​ai Mücadele Teknik Talimatların​da fiyat indirimi

​TAGEM adına Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından basılan Ülkesel Zirai Mücadele Teknik Talimatları'nın fiyatı 2014 Ocak tarihi itibariyle 1 takım (6 cilt) KDV dahil 20 TL olarak belirlenmiştir.

​ZİRAİ MÜCADELE TEKNİK TALİMATLARI

(Düzenlenmiş Yeni Baskı) 

Bitkisel üretimde, tarımsal girdilerin en önemlilerinden birini, bitki sağlığı oluşturmaktadır. Kültür bitkilerinde ve bitkisel ürünlerde zararlara yol açan etmenlere karşı mücadele yapılmadığında önemli derecede ürün kaybı meydana gelmektedir.

 

Ülkemizde bitkisel ürünlerde zarar yapan hastalıklar (fungus, bakteri, virüs), zararlılar (böcek, akar, nematod, kemirgen vs.) ve yabancı otlarla mücadele, geçmişten günümüze kadar, araştırma enstitülerinin konu uzmanları tarafından, araştırma sonuçları dikkate alınarak hazırlanan, Zirai Mücadele Teknik Talimatları esas alınarak yapılmaktadır.

 

Zirai Mücadele Teknik Talimatları ilk olarak 1995 yılında 3 cilt halinde basılmıştır. Geçen zaman içinde her yıl çeşitli hastalık, zararlı ve yabancı otları kapsayan yeni teknik talimatlar yürürlüğe konulmuş ve yeni araştırma sonuçlarına göre eski talimatlarda değişiklikler veya ilaveler yapılmıştır. 

 

2003 yılından itibaren yapılan çalışmalarla revize edilen ve yeniden hazırlanan teknik talimat sayısı 418'den 506 adete çıkartılmış ve Zirai Mücadele İlaç Tavsiyeleri dışındaki kısımları 6 cilt halinde, 15.000 takım olarak basılmıştır.

 

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce yayınlanan Zirai Mücadele Teknik Talimatları, Bitki Sağlığı Daire Başkanlığı koordinasyonunda oluşturulan komisyonlarda, araştırma enstitülerinden ve üniversitelerden gelen görüşler de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Teknik Talimatların hazırlanmasında, entegre mücadele prensipleri esas alınmış ve kimyasal mücadeleye alternatif metotlara öncelik verilmiştir.

 

Zirai Mücadele Teknik Talimatları öncelikle Bakanlığımız teşkilatında çalışan teknik elemanlara yönelik hazırlanmıştır. Bunun yanında, zirai mücadele ilaç bayileri, danışmanlar ve üreticiler de bu kitaplardan istifade etmektedirler. Ayrıca üniversiteler de bu talimatları eğitimlerinde kullanmaktadırlar.


 

 

 

Zirai Mücadele Teknik Talimatları isteme adresi:

Zirai Mücadele Merkez Arastirma Enstitüsü Müdürlügü

Gayret Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulv. No:66, P.K. 49 06172 Yenimahalle – ANKARA 

Tel.: (0312) 344 59 94 (4 hat)/138

Faks: (0312) 315 15 31


Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Döner Sermaye Hesabı:

T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi

Hesap No : 2533-70340660-5001

İban : TR84 0001 0025 3370 3406 6050 01

NOT: Dekontun açıklamasına İsim,Tc No, Cep Tel, Adres bilgilerini girmeniz durumunda karşı ödemeli kargoyla gönderimi daha hızlı sağlanacaktır.

''