T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Enstitümüz ve ASELSAN arasında ikili işbirliğini geliştirme toplantısı yapıldı

Yayın Tarihi : 29.05.2023

ASELSAN Yönetim Heyeti, Gürbağ Savunma ve Enstitümüz arasında Tarımsal AR-GE hizmetlerini geliştirme toplantısı yapıldı. Toplantıda tarımsal AR-GE çalışmaları konusunda görüş alışverişi yapılırken, yapılacak projeler ve bunlara ilişkin yol haritası belirlendi.

Tarımsal AR-GE ve laboratuvar hizmetlerinde merkez ve referans enstitü olduklarını ifade eden Enstitü Müdürü Dr. Mehmet KEÇECİ, “ Enstitümüzün AR-GE Mühendisleri alt yapısı, uzmanlıklarımız, yetkinliklerimiz bizleri sürekli olarak araştırmaya ve sorunlara çözüm bulmaya teşvik ediyor. Hem araştırma hem de ürün geliştirme anlamında enstitümüz içinde ve AR-GE camiasında işbirliği çalışmalarına devam ediyoruz. Bu anlamda da ASELSAN ile hayata geçirebileceğimiz birçok proje için bir araya gelmiş bulunmaktayız" dedi.

Toplam 10 başlıkta planlamalar, beklentiler ve ihtiyaçlara dair önümüzdeki süreçte neler yapılacağının konulduğu toplantıda, ASELSAN AR-GE Direktörü teknolojide büyük dönüşüm yaşandığını belirterek, özellikle yapay zeka ve akıllı tarım teknolojileri konusunda birçok fırsat alanı olduğunu ve bu alanda yoğun çalışma içinde olduklarını ifade etti.

İkili İşbirliğini geliştirme toplantısına ASELSAN AR-GE Direktörü Halidun FİLDİŞ, AR-GE Yönetim GMY Bahar GİRGİNER, Kıdemli Araştırma Lideri Seçkin TUNALILAR,  Bölüm Müdürleri Burak TÜYSÜZ, Veysel YÜCESOY, Can Barış TOP, Uzm. Burak M. BARUTUN, Gürbağ Savunma Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Mutlu ÇOBAN ve Yönetici Asistanı Eda YANOVALI, Enstitü Müdürümüz Dr. Mehmet KEÇECİ,  Enstitü Müdür Yardımcımız Aynur DİLSİZ, Proje Koordinatörü Doç Dr. Tülay TUNÇAY, AR-GE Bölüm Başkanları Doç Dr. Zeynep DEMİR, Dr. Hakan YILDIZ, Dr.Ceren GÖRGİŞEN, İlknur CEBECİ, Vecihe İNCİRKUŞ, AR-GE Mühendisleri Atilla POLAT, Eser BORA, Kadir Aytaç ÖZAYDIN, Akın ÖZCAN, Ayşe Özge SAVAŞ, Banu GÜNGÖR, Mehmet Emin BUDAK, Mehmet YILDIZ'dan oluşan kalabalık bir grup katıldı.

ASELSAN heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.