T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Horızon 2020 Co-Funded Braın Cırculatıon Scheme 2 Programında Yürütülen Mikrobiyal Gübre Alanındaki Projemiz Tamamlanmıştır

Yayın Tarihi : 17.01.2022

Enstitümüz koordinatörlüğünde İran Urmia Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Younes Rezaee Danesh tarafından hazırlanan "Study on Community Structure of Arbuscular Mycorrhizal Fungi in Plain Saline Soils of Turkey and Possibility of In Vitro Mass Propagation of Native Dominant Fungal Species for Bio-Fertilizer Production" isimli proje 2019 yılında Horizon 2020 Uluslararası Deneyimli Araştırmacı Dolaşım Programına (Co-Funded Brain Circulation Scheme 2) sunulmuş ve kabul edilmişti.

Enstitü koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında Prof. Dr. Younes Rezaee Danesh 24 ay boyunca Enstitümüzün Mikrobiyal Gübre Araştırma, Teknoloji Geliştirme ve Kültür Koleksiyonu Merkezinde araştırmalarını sürdürmüş ve proje başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Bu önemli projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen başta Sayın Prof. Dr. Younes Rezaee Danesh olmak üzere Enstitümüz bünyesindeki proje ekibine ve diğer çalışanlarına teşekkür ederiz.