3.7.2018 / Gösterim Sayısı : 130

Kadın Elinden Güneş Görmeyen Yakutlar Projesi

#Kadın Elinden Güneş Görmeyen Yakutlar Projesi

''Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Projesi" kapsamında Enstitümüz tarafından hazırlanan proje, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde yürütülmektedir. Projenin çiftçi toplantıları ve eğitim kısmı tamamlanmış olup Pazar, Turhal, Artova, Niksar, Reşadiye ve Merkez köylerden katılan 63 kadın çiftçi bu eğitimlerden yararlanmıştır. Projenin demonstrasyon ve teknik gezisi Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi ve Kalkınma Bakanlığı DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan solucan gübresi üretim işletmesinde yapıldı.

Proje kapsamında 18.04.2018 tarihinde Enstitü Müdürümüz Ahmet BOZ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Orhan ŞAHİN, Şube Müdürleri, Solucan Gübresi Üretimi Firma Sahibi Nazan ÖZDOĞAN, Teknik Elemanlar ve Kursiyer Bayan çiftçilerin katıldığı tören düzenlendi. Gerçekleştirilen törende Enstitüsü Müdürümüz eğitimler konusunda  kurum olarak daima her konuda yardımcı olacağımızı Bayan çiftçilerin Solucan Gübresi Üretiminde de başarılı olacaklarına inandığını söyleyip gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Enstitümüzde düzenlenen programla belge töreni, ardından da projedeki kadın çiftçilere 50X60 ebatlarındaki kasalarda solucan, solucan maması ve suluk dağıtımı yapılarak  sona ermiştir. 


''