T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2020 YILI BÖLGE GRUP TOPLANTISI ZOOM ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 16.12.2020
BATEM’in koordinatörlüğünde düzenlenen, “Bölge Grup Toplantıları”ndan (BGT)  birincisi, “Hayvansal Üretim ve Hayvan Sağlığı Grubu” başlığı altında ve “Alabalık Yetiştiriciliğinde Yeni Uygulamalar, İşletme Yönetimi,  Yavru Balık Kayıpları, Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu sunum ve panel, Eğirdir/ISPARTA Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün işbirliği ile zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilmiştir.
 15 Aralık 2020 tarihinde yapılan toplantıya BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, Araştırma-Yayım Koordinatörü Ertuğrul Taştekin, SAREM Müdürü Şakir Çınar, AKSAM Müdürü Serkan Erkan, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Tuğrul,  BATEM, SAREM, AKSAM, Antalya, Burdur, Isparta, Denizli İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli müdür yardımcıları, şube müdürleri, teknik personel ve Antalya, Burdur, Isparta, Denizli Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanları ve Birliğe bağlı üyeler katıldı. 
BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü’nün yaptığı açılış konuşmasının ardından, konu ile ilgili sunumlara geçildi.
Toplantının ilk bölümünde Süleyman Demirel Üniversitesi, Su Enstitüsü Müdürlüğü’nden Dr. Öğr. Üyesi Halit BAYRAK “Alabalık Yetiştiriciliğinde Yeni Uygulamalar”, Isparta Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürlüğü’nden Ziraat Yük. Müh. Soner SAVAŞER “Alabalık Çiftliklerinde İşletme Yönetimi” ve Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Tuncay VURAL “Gökkuşağı Alabalığı Kuluçkahanelerindeki Yavru Balık Kayıplarının Önlenmesine Dair Bir Proje” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
Toplantının ikinci bölümünde, “Alabalık Yetiştiriciliğinde Yeni Uygulamalar, İşletme Yönetimi,  Yavru Balık Kayıpları, Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlendi. Enstitü, Üniversite ve Birlik Başkanlarının panelist olarak yer aldığı toplantıda, tüm katılımcılar konu hakkında sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyarak bilgi alış-verişinde bulundular.