T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA Enstitümüzü ziyaret etti

Yayın Tarihi : 7.11.2017

​Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA Enstitümüzü ziyaret etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Enstitümüzü ziyaret etti. Sayın Bakanımıza Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa SAVAŞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Dr. Nihat PAKDİL, TMO Genel Müdürü İsmail KEMALOĞLU, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Necati TULGAR ve diğer yetkililer eşlik etti.

Enstitü Müdürümüz M. Koray ŞİMŞEK Enstitümüzün köklü tarihi, global arenada ülkemiz pamukçuluğunun yeri, misyonu, yürütülen projeler,  ulusal ve uluslararası işbirlikleri, 2023 hedefleri  başlıklarını içeren brifing verdi.

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA pamuğun ülkemiz ekonomisi için önemine değinerek pamuk üretim miktarının artırılması gerektiğini ifade etti.  Sayın FAKIBABA "pamuk yetiştiriciliğine uygun toprakların suyla buluşturulmasıyla lif pamuk ithalat miktarları azaltılabilecektir" dedi.

Sayın Bakanımız, Kurum Müdür Vekili M. Koray ŞİMŞEK'e yürütülen faaliyetler ve ülkemiz tarımına olan hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.
Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA’ya nazik ziyaretleri ve motivasyonumuzu artırıcı telkinleri için sonsuz şükranlarımızı sunarız.