T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Enstitümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 1.11.2017

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 27 Ekim 2017 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü Toplantı Salonunda hazır bulunan idareci ve araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmeler yapmış, enstitümüz araştırmacılarının yürütmüş olduğu Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiş ve geleceğe yönelik projeksiyonlarda bulunmuştur.

Enstitü Müdür Vekilimiz M. Koray ŞİMŞEK'ten Enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttükleri projeler ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmelerde bulunmuştur. Araştırmacı personeller de Genel Müdürlüğümüzden beklentilerini dile getirmişlerdir.

 

Toplantının ardından Enstitünün hizmet binası, laboratuvarlar, seralar, saw-gin çırçır fabrikası ve tohum hazırlama fabrikasında incelemeler yapan Genel Müdürümüz sorumlu personellerden bilgi alarak ziyaretini tamamlamıştır.