T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2021 YILI PROJE DEĞERLENDİRME GRUP TOPLANTILARI ÇEVRİMİÇİ OLARAK BAŞLADI

Yayın Tarihi : 2.03.2021

Genel Müdürlüğümüze bağlı Araştırma Enstitülerinin; yeni teklif projelerinin, yürütülmekte olan projelerin ve sonuçlanan projelerin görüşüldüğü ve "Tarımsal Araştırma Mastır Planı" hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen Proje Değerlendirme Grup Toplantısı (PDG)  Web konferans yazılımı ile çevrimiçi olarak başladı.

Ülkemizin tarımsal araştırma öncelikleri, hedefleri ve politikaları doğrultusunda hazırlanan projelerin görüşüleceği 2021 Yılı Proje Değerlendirme Grup Toplantıları; 1-27 Mart 2021 tarihleri arasında Pandemi nedeni ile Web konferans yazılımı ile çevrimiçi olarak uzaktan yapılacak olup 4 hafta sürecek.

Araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılması ve yayınlanmasını karara bağlamak amacıyla yapılan PDG Toplantısında; Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitülerinin teknik elemanları, Üniversite öğretim görevlileri, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 1200 katılımcı ile gerçekleşecek. Konu uzmanları tarafından yeni teklif, devam eden ve sonuçlanan projeler hakkında sunumlar yapılacak ve tüm katılımcılar da bu projelere katkıda bulunacak.

1-27 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Proje Değerlendirme Grup Toplantısı; İlk hafta Toprak ve Su Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Dairesi Başkanlığı'nın projeleri görüşülecek. İkinci Hafta Bahçe Bitkileri ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Dairesi Başkanlığı, üçüncü hafta Hayvan Sağlığı –Gıda Yem, Hayvancılık –Su Ürünleri Dairesi Başkanlığı, son hafta da Tarla Bitkileri Araştırmaları Dairesi Başkanlığı olmak üzere projeler görüşülecek ve değerlendirilecek.