T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gül Çocuklarımızla “Gülden Öğrendiklerimiz”…

Yayın Tarihi : 3.6.2022

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programınca desteklenen "Atadan Toruna, Goncadan Kokuya: Gül Çocuk" projesi, 28 Mayıs Cumartesi günü MAREM Eğitim Tesisinde gerçekleştirilen "Gülden Öğrendiklerimiz" kapanış etkinliği ile sona erdi. Kapanış programı sonrası, proje süresince elde edilen çıktılara, gösteri ve sergi etkinliğinde yer verildi. Program, Zir. Yük. Müh. Sedat SEVİNÇ'in güzel sunumu ile başladı. Proje lideri Doç. Dr. Emel KAÇAL, proje ile ilgili şunları söyledi: "Bu proje ile yarınımızı yazacak olan çocuklarımızın, tarım bilimini; farklı disiplinlerle ve günlük hayatla bütünleştirmelerini, bu sayede; geleceğin tarımına yatırım yapacak, bilimsel bakış açısına sahip yeni nesillerin yetişmesine katkı sağlamaya çalıştık. Proje sonunda gördük ki: onlar; değerler, beceriler ve yetkinlikler çevresinde tarıma farklı bir çerçeveden bakıyorlar. Amacımıza ulaşmış olduğumuz için mutluyuz, onlarla gurur duyuyor, yarınlarını görmeyi heyecanla bekliyoruz. Başta projeye finansal destek sağlayan TÜBİTAK olmak üzere, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğirdir İlçe Sağlık Müdürlüğü, Eğirdir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Eğirdir İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Güneykent Belediye Başkanlığı ve Gülbirlik Genel Müdürlüğü ile Enstitü Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim." Program, "Gülün Öyküsü" nün okunması, "Goncadan Kokuya" drama gösterisi, "Gülün Dili, Sesi, Nefesi" müzik ve semazen gösterisi ile öğrenciler tarafından seslendirilen "Çemberimde Gül Oya" türküsünün ardından belge takdimi ile sona erdi. Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Şerif ÖZONGUN tarafından Gül çocuklarımıza Katılım Belgeleri ve projede görev alanlara Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

Toplantı katılımcılarının beğeni ile inceledikleri sergi alanında, Gül Çocuklarımızın proje etkinliklerinde ortaya çıkardıkları birbirinden güzel eserler ile etkinlikler sırasında çekilmiş fotoğraflara yer verildi.

Veda zamanı geldiğinde, Gül Çocuklarımızın yüzlerinde, projenin bitiyor olmasının verdiği hüznü ve yeni bilgiler edinmiş olmanın gurur ve mutluluğunu görmek, proje ekibinin tüm yorgunluğunu silmeye yetti. Bilimin ışığında, aydınlık bir gelecek sizlerin olsun Sevgili Gül Çocuklarımız….