T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gül Çocuklar ile tanışma…

Yayın Tarihi : 25.5.2022

TÜBİTAK, 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı'nca desteklenen "Atadan Toruna, Goncadan Kokuya: Gül Çocuk" projesinin etkinlikleri başladı. 23-28 Mayıs tarihlerinde, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde yürütülecek etkinliklerin ilki; "Gülün Doğuşu" isimli açılış etkinliğiydi. Her birisi birer gül goncası öğrencilerimizin merak ve heyecanları görülmeye değerdi. Proje ekibi en az, katılımcı öğrenciler kadar heyecanlıydı.

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Fatih Türkmen, Eğirdir İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Görgün, Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Şanal'ın katıldığı açılış seremonisine, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan N. Yıldırım ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Yıldırım da katılarak desteklerini gösterdiler. Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Şerif Özongun'un "Hoşgeldiniz" konuşmasından sonra Proje Lideri Doç. Dr. Emel Kaçal proje hakkında bilgi verdi. Sn Kaymakamımız Adem Çelik tarafından, projeyi destekleyen Kurum Müdürlerine "Teşekkür Belgeleri" verildi.

Gül çocuklarımız, Çevre ve Sağlık Teknisyeni Osman DEMİR ve Hemşire Müzeyyen Kahraman tarafından "Sağlığımı koruyorum, Sağlıklı kalıyorum" etkinliği ile Covid 19 tedbirleri ve diğer sağlık koşulları hakkında bilgilendirildi. İçeriğinde gözlem defteri, sağlık ve eğitim gereçleri olan çantalar öğrencilere dağıtıldı.  Projede uzman olarak görev alan Güllü Duman Yegen'in rehberliğinde "Gülün Serüveni Başlarken" etkinliğinde "İsmini Söyle, Hareketini Yap"  oyunu ile eğlenceli bir tanışmadan sonra Gül Çocuklarımız, eğitmenimiz Isparta Oryantiring Hakemi Hümeyra Akkoç ve etkinliğe gönüllü olarak destek veren Oryantiring Antrenörü Aykut İşçi liderliğinde "Gül bahçesi nerede?" isimli oryantiring etkinliğini gerçekleştirdiler. Etkinlik sonrasında birçoğu oryantiring sporu ile ilk kez tanışan gül goncalarımızın yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Başarı ile tamamlanan ilk gün etkinliklerinin ardından katılımcı öğrenciler ve proje ekibi, düzenlenecek olan yeni etkinliklerin heyecanı ile yarın buluşmak üzere vedalaştılar.