T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

"Islah Hedeflerinin Tedarik Zinciri Odaklı Belirlenmesi: Armut Örneği" isimli TÜBİTAK 1001 projesi ile ilgili çalışmalar ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile başladı.

Yayın Tarihi : 20.12.2021

Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Ar-Ge personeli Dr. Gökhan ÖZTÜRK'ün liderliğini yaptığı "Islah Hedeflerinin Tedarik Zinciri Odaklı Belirlenmesi: Armut Örneği" isimli TÜBİTAK 1001 projesi ile ilgili çalışmalar Ekim ayında başladı.

Amacı; "Türkiye ıslah çalışmalarının pazar başarısının artırılmasına katkı sağlayacak, modern bir "meyve ıslah süreç yaklaşımı modellemek" olan proje, ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile bir dizi etkinliği de içeriyor. Etkinlikler çerçevesinde "armut ıslahı" temalı farkındalık toplantıları, slogan, resim, amblem-logo tasarım ve hikaye yarışmaları yer alıyor. Etkinlikler proje amaçlarıyla ilişkili olacak şekilde; öğrencilerin bilime bakış açılarını genişletecek, hayal güçlerini zenginleştirecek şekilde planlandı. 300'den fazla öğrencinin katılımı ile 12-18 Aralık, Yerli Malı Haftası'nı da kapsayacak etkinlikleri, Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekliyor.

Bu projenin başvuru sürecinden itibaren işbirlikçi yaklaşımı ve destekleri için değerli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ARMUTOĞLU'na ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.