T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“EĞİRDİR GÖLÜ VE TARIMSAL SULAMA” KONULU ÇALIŞTAY YAPILDI

Yayın Tarihi : 18.10.2021

"Eğirdir Gölü"nün bugünkü durumunu, gerek küresel iklim değişikliği ve kuraklık ile tarımsal sulama politikaları bağlamında değerlendirmek, somut gerçekler ve bilimsel veriler ışığında merkezi otorite ve yerel karar vericilere ışık tutmak amacıyla; Merkezi Ankara'da bulunan Isparta'lılar Vakfı (ISVAK), Eğirdir ve Kovada Gölleri Birliği (EKO-BİR), Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ve Enstitümüz paydaşlığında düzenlenen; "Eğirdir Gölü ve Tarımsal Sulama" konulu Bilimsel ve Sektörel Çalıştayı Enstitümüz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Ekonomist Yazar, ISVAK Mütevelli Heyeti Üyesi Zeki Tarhan'ın Moderatörlüğünde yapılan çalıştaya; Isparta Ak Parti Milletvekilleri Recep Özel ile Mehmet Uğur Gökgöz, İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, ISVAK Başkanı Ahmet Şahlan, DSİ Genel Müdürlüğü Etüt Planlama ve Tahsisler Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Özbek, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, SDÜ, ISUBÜ'lü akademisyenler, sektör temsilcileri ve Eğirdir Gölüne gönül verenler katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMALARI YAPILDI

"Eğirdir Gölü ve Tarımsal Sulama" konulu Bilimsel ve Sektörel Çalıştayı açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. 4 oturum halinde gerçekleşen çalıştayın sonunda sonuç bildirgesi yayınlanacaktır…