T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

AK PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ RECEP ÖZEL EĞİRDİR MAREM’DE

Yayın Tarihi : 23.8.2021

AK Parti Isparta Milletvekili Recep ÖZEL beraberindeki heyet ile Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsünde toplantıya katıldı.

Toplantıya, AK Parti Isparta Milletvekili Recep ÖZEL, Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, İl Genel Meclisi Üyeleri Sezgin ÖZDOĞANCI, Eyüp DOĞAN, Süleyman SARPDAĞ, AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt DOĞANAY, AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen ÖZER, AK Parti Atabey İlçe Başkanı Mehmet GÜNKAYA, Elma Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah KANKAYA, MAREM Müdürü Şerif ÖZONGUN ve Enstitü personeli katıldı.

Toplantı Enstitü Müdürü Şerif ÖZONGUN 'un açılış konuşması ve kurum tanıtımı ile başladı. Enstitünün yapmış olduğu ulusal ve uluslararası projeler, çalışma konuları ve darboğazlar anlatıldı. Toplantının ana gündem maddeleri; Eğirdir ve Isparta tarımının nasıl geliştirilebileceği, araştırma, yayım, çiftçi bağının güçlendirilmesi ile Enstitümüzün üreticilerimize daha farklı nasıl ulaşılabileceği konuları masaya yatırıldı. AK parti Isparta Milletvekili Sayın Recep ÖZEL; toplantıya katılanların görüş ve taleplerini dinleyerek, kendilerine iletilen her konuda destek olacaklarını belirtti. Recep ÖZEL; ayrıca Eğirdir ve Isparta tarımının konuşulacağı diğer kamu ve özel sektör temsilcilerinin de katılacağı daha geniş katılımlı bir toplantı yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. Toplantı karşılıklı fikir alışverişlerinin yapılması ile sona erdi.