4.5.2018 / Gösterim Sayısı : 212

Yalova ABKMAE'de Düzenlenen "Soğuk Hava Deposu" İsimli Çalıştaya Katıldık

#2018 Yalova Çalıştay

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü organizasyonuyla "Doğu Marmara'da yaş meyve-sebze depolarının yapısı, sorunları ve çözüm önerileri" isimli TÜBİTAK projesi kapsamında düzenlenen "Soğuk Hava Deposu" isimli çalıştaya 26.04.2018 katılım sağlandı.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya Meyvecilik Araştırma Enstitüsü personellerinden Zir. Yük. Müh. Atakan GÜNEYLİ, Çanakkkale 18 Mart Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kenan KAYNAŞ, Baykurt MKE temsilcisi, AgroFresh temsilcisi, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü uzmanları ile çok sayıda Güney Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren soğuk hava depo işletmecileri katılım sağlamıştır.

Çalıştayda TÜBİTAK projesinin tanıtımı ve kısa çıktıları anlatılmıştır, Bölgede faaliyet gösteren soğuk hava depo işletmelerinin sorunları incelenip çözüm aranmıştır, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Hasat Sonrası ve Mekanizasyon bölümünün depo ve laboratuvarları ile Geofit Araştırma Merkezi serası gezisi yapılmıştır.


''