5.4.2018 / Gösterim Sayısı : 205

BATEM’de Düzenlenen Enstitüler Arası İşbirliği Toplantısına katıldık..

#2018 EİAT Toplantısı

2018 yılının ilk Enstitüler Arası İşbirliği Toplantısı (EAİB) BATEM, AKSAM, SAREM ve MAREM'in katılımıyla BATEM'de düzenlendi.

Organizasyona BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, SAREM Müdürü Şakir Çınar, BATEM Müdür Yardımcıları Mustafa Soysal ve Ali Öztop, AKSAM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, MAREM Müdür Yardımcısı İsmail Demirtaş, BATEM Eğitim Yayım Birimi Sorumlusu Metin Kaya, BATEM Araştırma Yayım Koordinatörü Ertuğrul Taştekin ve Enstitülerde görevli teknik personeller katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BATEM Araştırma Yayım Koordinatörü Ertuğrul Taştekin, 2017 yılında yapılan enstitüler arası işbirliği toplantıları ile ilgili bilgi verdi. BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü ise konuşmasında enstitüler arasında fikir alışverişi sağlayan ve araştırmalarda işbirliğini artıran bu toplantıların önemine değindi. BATEM Gıda Teknolojisi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bölümü'nden Dr. Ahu Çınar, "Antalya Koşullarında Stevia rebaudiana Bertoni (Şeker Otu) Bitkisinin Kültüre Alınması ve Adaptasyonu Üzerine Bir Araştırma" başlıklı araştırma projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Ortak proje çalışmaları kapsamında "Balık Dışkısı ve Yem Atıklarının Bitkisel Ürün Yetiştiriciliğinde Değerlendirilmesi" üzerinde tartışan katılımcılar, enstitülerin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikir alış verişinde bulundu. Toplantı sonunda gündem gereği bir sonraki toplantı yeri ve zamanına karar verildi.


''