19.1.2018 / Gösterim Sayısı : 335

Enstitümüzün de ortağı olduğu AB Projesinin açılış toplantısı ve kongresine katıldık.

#2018 Atakan AB Proje

Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülecek olan ve Müdürlüğümüzün de proje ortakları arasında yer aldığı 2017-1-TR01-KA202-045709 numaralı ve "Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak İçin Yenilikçi Yaklaşımlar" isimli AB (Avrupa Birliği) projesinin açılış toplantısı ve Kongresi 15-17 Ocak 2018'de Bursa'da Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Açılışa TAGEM İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Ramazan BÜLBÜL, TAGEM Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Daire Başkanlığı koordinatörlerinde Ahmet BUDAKLIER ve Nesrin Kurtar BOZBIYIK, Bursa Vali yardımcısı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Bursa Ticaret Borsası Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediyesi TARIM A.Ş. başkanı, proje ortakları ve çok sayıda misafirlerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

TAGEM, Gaziantep Üniversitesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş., Bursa Ticaret Borsası, İspanya Gıda ve Konservecilik Ulusal Teknoloji Merkezi, Romanya Dunerea De Jos Üniversitesi, Avusturya ISEKİ Gıda Derneğinin ortak olduğu projenin süresi 24 ay olup "Erasmus + Mesleki Eğitim Programı" kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Bu projede TAGEM olarak; Kiraz, Domates, Üzüm ve Bursa Siyahı İncirinin doğru hasat teknikleri eğitim materyalini oluşturmakla görevli bulunmaktayız.

''