T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2021 yılı Damızlık Seçimi Programı

Yayın Tarihi : 19.8.2021

"Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında Çorum İlinde Uygulanan alt projelerin 2021 yılı Damızlık Seçimi Programı Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK'in katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen "Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında Çorum İlinde uygulanan [Akkaraman Koyunu (2), Kıl Keçisi (1)] alt projelerin değerlendirme toplantısı 18.08.2021 tarihinde Çorum ili Ovasaray köyünde ilinde gerçekleşmiştir.

Toplantıya, Çorum Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya ERDURMUŞ, Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Süleyman ASLAN, Uluslararası Hayvancılık Araştırma ve Eğitim Merkez Müdürü  Dr. Engin ÜNAY, Çorum Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan SARI, Çorum ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Birol ALANBAY,  Proje Yürütücüsü, Proje Teknik Elemanları ve Yetiştiricilerin katıldığı programda proje kapsamında yer alan işletmeler yerinde incelenmiştir.

Çorum İlinde projenin başarılı bir şekilde yürütüldüğü ifade edilirken, yetiştiricilerimizin her türlü desteği hak ettikleri ve hayvancılık alanında ıslah çalışmalarının devam ettiği belirtilmiştir.