T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde düzenlenen Kompost Yapımı Çalışma Toplantısına Müdürlüğümüz katkı sağlamıştır...

Yayın Tarihi : 8.3.2018

          01.03.2018 tarihinde Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Bakanlığımız  Strateji Geliştirme Başkanlığı Koordinatör Özlem MUTLU’nun katkılarıyla  organize edilen ve koordinasyonu yürütülen Birlik Başkanı Güner ARSLAN’ın Birliği temsilen talep ve ihtiyaçlarını ve mevcut durumlarını anlatan konuşması ile başlayan toplantı, katılımcılar; Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Fatih EKİNCİ, Ali ÖZBÜLBÜL, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden İdris MACİT ve Betül BAYRAKLI’nın yapılacak çalışmalarda kurum/kuruluşlarının rolü ve katkılarını açıklayan konuşmaları ile devam etmiştir. Müteakiben Ankara İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nafiye ÇAVUŞ tarafından permakültür uygulamaları ve su hasadı konularında ilave bilgiler verilmiştir ve Birlik tarafından kompost çalışmalarına ilave olarak bu konularda neler yapılabileceği değerlendirilmiştir. Daha sonra Enstitü Müdür Yardımcımız Osman MÜCEVHER tarafından bir sunum yapılarak katılımcılara kompost yapımı konusunda temel bilgi ve yaklaşımlar anlatılmıştır.

          Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Üreticinin kalkındırılması yönündeki çalışmalarında başarılar dileriz.