T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TAGEM-TÜBİTAK ENSTİTÜLER ARASI AR-GE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI

Yayın Tarihi : 20.4.2021

TAGEM ve TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında oluşturulan çalışma gruplarından “Enstitüler Arasında Ar-Ge İşbirliği Çalışma Grubu Toplantısı” TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK’in açılış konuşması başladı.Toplantı TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan AYDIN ile TÜBİTAK MAM Başkanı Dr. Osman OKUR’un koordinasyonunda Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.

Araştırma alt yapıları arasında stratejik iş birliğinin gerçekleştirilmesi amacıyla, TÜBİTAK MAM bünyesinde bulunan 5 Enstitü (Gıda, Çevre, Gen, Enerji, Kimya) ile TAGEM’e bağlı beş Merkez Enstitü (Tarla, Zirai Mücadele, Toprak Su, Lalahan Hayvancılık ve Milli Botanik Bahçesi) ve TAGEM yetkilileri bir araya geldi. Enstitülerin tanıtım ve faaliyetlerinin paylaşıldığı toplantıda öncelikli proje alanları değerlendirildi.

 “Birlikte daha güçlüyüz” anlayışı ile çalışma konularında iş birliğinin geliştirilmesi ve büyük proje fikirlerinin olgunlaştırılması üzerine karşılıklı görüşmelerde bulunuldu. Bir dizi çevrim içi toplantı ile olgunlaştırılacak proje fikileri üzerine değerlendirmeler TÜBİTAK MAM’da yapılacak toplantı ile olgunlaştırılacaktır.​