T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TAGEM Genel Müdür Yardımcımız Sayın İhsan Emiralioğlu'nun Enstitümüzü Ziyareti

Yayın Tarihi : 31.12.2018

Malatya Valiliği ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından düzenlenen "Kuru Kayısı Üretimi ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı"na katılmak üzere ilimize gelen Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar (TAGEM) Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu ve Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan Kızılcı Enstitü çalışmalarını yerinde incelemek üzere Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

Enstitü Müdürü Abdullah Erdoğan'ın Müdürlük faaliyetleri hakkında verdiği kısa genel bilgilerin ardından toplantı salonunda Teknik Bölüm Başkanları ve teknik personellerinde yer aldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan personellerle tanışan Genel Müdür Yardımcısı Emiralioğlu ve Daire Başkanı Kızılcı'ya, Müdür Erdoğan tarafından Enstitünün kuruluşu ve bugüne kadar yapılan araştırma çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca Müdürlüğün çeşitli sorunlarını da değinen Müdür Erdoğan, personel, bina, arazi ve araç durumu, devam eden ve tamamlanan projeler ile enstitü bünyesinde yer alan laboratuarlarda yürütülen çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bölüm Başkanları ve Teknik personellerden yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler alan Genel Müdür Yardımcısı Emiralioğlu toplantıya katılanlara teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledikten sonra Müdürlüğümüzden ayrıldı.