T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Sayın H. Gazi KAYA’nın Enstitümüzü Ziyareti

Yayın Tarihi : 6.07.2018

06 Temmuz 2018 Cuma günü Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar (TAGEM) Genel Müdürümüz Sayın H. Gazi KAYA Enstitü çalışmalarını yerinde incelemek üzere kurumumuzu ziyaret ettiler.

Enstitü Müdürümüz Sayın Abdullah ERDOĞAN kurum faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdikten sonra, toplantı salonunda teknik personellerinde katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan personellerle tanışan Sayın Genel Müdürümüz H. Gazi KAYA, Enstitülerin genel sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi. Özellikle araştırmacı özlük hakları ve bölümlerin yeniden yapılandırılması konularında değerlendirmelerde bulundu.

Sayın Genel Müdürümüz H. Gazi KAYA, toplantının ardından Enstitümüz laboratuvarlarını gezdi ve laboratuvar faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. TÜBİTAK destekli "Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Elde Etmek için Kükürtleme ve Kurutma Sistemlerinin Geliştirilmesi" projesi kapsamında kurulan kükürtleme-kurutma pilot tesisini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Sayın Genel Müdürümüz, bu sistemin yaygınlaştırılması için gerekli adımların atılması hususunda önerilerde bulundu. Daha sonra Sayın Genel Müdürümüz H. Gazi KAYA, Akçadağ-Karapınar ve Battalgazi kampüslerinde incelemelerde bulundu.