T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat Birişik’in Enstitümüzü Ziyareti

Yayın Tarihi : 9.01.2017
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 09.01.2017 Pazartesi günü Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etmiştir. Ziyarete; Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve İdari Koordinasyon Daire Başkanı Ramazan BÜLBÜL de eşlik etmişlerdir.  

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personelimize hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumunu değerlendirmiş ve Enstitümüzün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Enstitü Müdürümüz Abdullah Erdoğan'dan Enstitümüz hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  Enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttükleri projeler ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacı personellerimiz de sorunlarını ve TAGEM'den beklentilerini dile getirmişlerdir.

Toplantının ardından Enstitümüzün taşınacağı Akçadağ ilçesinde bulunan Karapınar Kampüsü arazisi gezilerek gerekli incelemeler yapılmıştır. Genel Müdürümüz, Enstitümüzde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Üretimi İçin Kükürtleme, Kurutma ve Depolama Sistemlerinin Geliştirilmesi” projesi hakkında Enstitü Müdürümüz ve projede görevli araştırmacılardan Mühendis Yüksel SARITEPE’den bilgi almıştır.