T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

1. GEN4OLIVE AÇIK ÇAĞRISI

Yayın Tarihi : 28.7.2021

HORİZON 2020 programı kapsamında desteklenen ve konsorsiyum ortağı olarak yer aldığımız 4 yıl süreyle yürütülecek olan GEN4OLIVE projesi 1 Ekim 2020 tarihinde başlamıştır. Proje' de 7 ülkeden 16 farklı kuruluş yer almaktadır.

GEN4OLIVE projesi, Zeytin Genetik Kaynaklarını (GenRes) ıslahçılara ve çiftçilere daha yakın bir seviyeye getirerek geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu kapsamda zeytin ön ıslah faaliyetlerini teşvik etmek ve ıslah sürecini daha etkin hale getirmek için yeni teknolojileri finanse etmek amacıyla 750.000 € fon ile 1. Açık Teklif Çağrısını 1 Eylül 2021 tarihinde başlatacaktır.  Teklif Çağrısı 1 Aralık 2021'e kadar açık kalacaktır. Açık Teklif Çağrısı başvurusu, teslimi ve değerlendirme kriterleri hakkında daha fazla bilgi 1 Eylül 2021'den itibaren GEN4OLIVE Proje web sayfasında  (https://gen4olive.eu/) mevcut olacaktır.

ZEYTİN SEKTÖRÜ İÇİN YENİLİKÇİ FİKİRLERİ OLAN BİR KOBİ MİSİNİZ?

KOBİ'ler 50.000 Avro 'ya kadar ("Bireysel Projeler") veya 100.000 Avro 'ya kadar ("İşbirliği Projeleri") finansman başvurusunda bulunabilirler.

GEN4OLIVE ortakları tarafından 15 Eylül 2021 tarihinde saat 10:00-17:00 (CET) arasında Çağrı Teklifinin duyurulacağı ve gerekli bilgilendirmelerin yapılacağı çevrimiçi bir etkinlik (GEN4OLIVE Infoday & Matchmaking Event) organize edilecektir. Bu çağrı hakkında daha fazla bilgi almak için, sizi uluslararası bu etkinliğine davet ediyoruz. Organizasyon herkese açıktır.

Etkinliğe kimler katılmalı?

  • Zeytin yetiştirme faaliyetleriyle ilgilenen KOBİ'ler: çiftçiler, yetiştiriciler, fidanlıklar ve zeytinyağı/zeytinyağı üreticileri.
  • Zeytin genetik kaynaklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilecek biyoteknoloji ve BT sağlayıcıları.
  • Tarım danışmanları ve diğer uzmanlar.
  • Akademik topluluk.
  • Tüketiciler.
  • Politika yapıcılar ve diğer yetkililer.

Kayıt olmak için: https://gen4olive-infoday-matchmaking-event.b2match.io/

Daha fazla bilgi almak için: https://gen4olive.eu/1st-gen4olive-call-proposals/ adresini ziyaret edebilirsiniz.