24.7.2018 / Gösterim Sayısı : 201

9. Uluslararası Toprak ve Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi Eğitimi

#9. Uluslararası Toprak ve Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi Eğitimi

9. Uluslararası Toprak ve Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi Eğitimi 09-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında Iran, Sudan, Tunus, Hindistan ve Bulgaristan'dan gelen 9 katılımcı ile Merkezimizde gerçekleşmiştir.

Eğitim boyunca Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Selçuk Üniversitesi'nden gelen uzmanlar,  Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Merkezimizden uzmanlar dersler vermişlerdir.

Program çerçevesinde toplamda iki adet teknik gezi düzenlenmiştir. Katılımcılar ilk hafta Menemen Sol Sahil Sulama Birliği ve Emirâlem Regülatörünü ziyaret etmişlerdir. İkinci hafta ise DSİ Seferihisar Ürkmez Sulaması Tesislerine bir ziyaret düzenlenmiştir. Ayrıca hafta sonu katılımcılar için Efes Antik Kenti'ne, Şirince Köyü'ne ve Foça'ya turistik bir gezi düzenlenmiştir.

''