T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Aspir Çeşitleri Yenilik Yayım Projesi Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 18.01.2023
Enstitümüz ve Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen, Enstitümüz Endüstri Bitkileri Birim Başkanı Doç. Dr. Arzu KÖSE'nin proje liderliğini yaptığı Balcı ve Yektay Aspir Çeşitlerinin Eskişehir İlinde Yaygınlaştırılması Yenilik Yayım projesi kapsamında proje tanıtım toplantısı 18.01.2023 tarihinde Enstitümüz Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen toplantıya Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden İl Müdürü Ender Muhammed GÜMÜŞ, Şube Müdürü Nizamettin ÇETİNER ve Hasan ÖZ, Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığından temsilciler, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Enstitümüz personeli katıldı.  

Toplantı; Enstitü Müdürümüz Dr. Sabri ÇAKIR'ın açılış konuşmasının ardından İl Müdürü Ender Muhammed GÜMÜŞ'ün ve Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığından Hatice KAPLAN'ın konuşması ile devam etti. Konuşmaların ardından Proje Lideri Doç. Dr. Arzu KÖSE'nin aspir tarımı hakkında ve aspir tarımında yaşanan sorunların çözümüne yönelik sunumlarını gerçekleştirmesiyle toplantı sona erdirildi.