T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kadının Elinden Safran Projesi Kapsamında Enstitümüz Ziyaret Edildi

Yayın Tarihi : 4.11.2022
Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor kapsamında "Kadının Elinden Safran" projesi teknik gezisi için Enstitümüz Ziyaret Edildi.

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Liderliğinde, Enstitümüzün Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı Birimi İşbirliği ile yürütülen Eğitim ve Yayım Projelerinden Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor Projeleri kapsamındaki "Kadının Elinden Safran" projesinin faaliyet programı içerisindeki teknik gezi 02.11.2022 tarihinde Enstitümüze düzenlenmiştir. Söz konusu teknik geziye; Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün teknik elemanları, demostrasyon ve kadın çiftçileri ile 11 kişilik bir heyet ve Enstitümüzden ise Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Biriminden Nejla ALICI, Gönül GÜMÜŞÇÜ, Selim TAŞGIN, Toprak ve Su Kaynakları Birim Başkanı Dr. Mahmut POLAT, Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı Biriminden Sevim BEYTAŞ, Eğitim ve Yayım Birim Sorumlusu Dr. Zafer Şaban TUNCA katılmıştır. 

Kütahya KTV Şube Müdürlüğünden Erkan ÖZER Liderliğinde katılımın sağlandığı teknik gezi açılış toplantısına Enstitü Müdürümüz Dr. Sabri ÇAKIR tarafından yapılan toplantı açılış konuşmasının ardından, yıllara göre Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı Biriminden alt proje lideri Demet UYGAN' ın proje hakkında sunumu ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Biriminden Mustafa ÇAKMAK'ın genel Proje değerlendirmesi gerçekleştirilmiştir. Daha sonra çiftçilerimiz ile karşılıklı soru cevap kısmı sonrası arazideki safran sulama denemesi ve üretim alanlarında teknik geziye ve konu uzmanlarınca bilgi aktarımına devam edilmiştir. Gerek toplantıda gerek arazide karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunularak teknik gezi gerçekleştirilmiştir.