T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Metin TÜRKER Enstitümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 19.08.2022
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Metin TÜRKER ile Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Şerafettin ÇAKAL 19.08.2022 tarihinde enstitümüzü ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Enstitümüz Hamidiye Etçi Damızlık Tavuk Yerleşkesinde yürütülen ıslah çalışmaları sonucunda Türkiye'de ilk kez geliştirilen "Etçi Damızlık Tavuk (Anadolu-T)" faaliyetleri hakkında yerinde bilgi alan Genel Müdürümüz, merkez yerleşkemiz konferans salonunda enstitü personeli ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Enstitü Müdürümüz Dr. Sabri ÇAKIR, yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumun ardından personelimiz ile tanışan Genel Müdürümüz, tüm personelin görüşlerini alarak, mevcut durum ve ileriye dönük planlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ardından da kurumumuzun faaliyet gösterdiği konular ve yürütülen çalışmalar ile ilgili Genel Müdürümüze enstitü laboratuvarları ve çalışma sahaları gezdirilerek ilgili personeller tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgiler aktarılmıştır.

Kendisine kurumumuzu ziyaretinden ve verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederiz.