T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2022 Yılı Tarla Günümüzü Başarıyla Gerçekleştirdik

Yayın Tarihi : 29.06.2022

​Her yıl gerçekleştirdiğimiz ve yeni çeşit ve ırklarımızın çiftçimize, basına ve tüm katılımcılara tanıtıldığı geleneksel "Tarla Günü" etkinliğimizi 29.06.2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Enstitü Müdürümüz Sayın Dr. Sabri ÇAKIR'ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğimize, Eskişehir Vali Yardımcılarımızdan Sayın Salih ALTUN, Tepebaşı İlçesi Kaymakamı Sayın Ahmet ÖNAL, İnönü İlçesi Kaymakamı Sayın Rumeysa Sena KURT, TAGEM Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Suat YILMAZ, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Ender Muhammed GÜMÜŞ, Eskişehir TMO Başmüdürü Sayın M. Murat HASÇUHADAR, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Sayın Hasan YOLDAŞ, Eskişehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Sayın Ahmet Nuri OĞUZ, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesinden öğretim üyeleri, ilimizden, ilçelerimizden, komşu illerden çiftçilerimiz, tarımsal üretimle ilgili firmalar, sivil toplum kuruluşları katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar önce hazırlanan standlarda Enstitü araştırmacılarımızdan çeşitlerimiz hakkında bilgi aldı. Daha sonra tarlalarımızı gezerek burada çalışmalarımız ve tescilli çeşitlerimizi yerinde inceleme imkânı bulan katılımcılara daha sonra öğle yemeği ikramı yapıldı.

Tarla günümüzün ve tüm çeşitlerimizin Türk tarımına, çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, bir sonraki yıl tarla gününde buluşmayı umuyoruz.