T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Özbekistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Heyeti Enstitümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 29.4.2022

Gelecekteki tarımsal araştırma olanakları alanında işbirliği alanlarının istişare edilmesi amacıyla, TAGEM tarafından hazırlananan bir program dahilinde Özbekistan Tarım Bakanlığından bir heyet Enstitümüzü ziyaret etti. 

Özbekistan Cumhuriyeti Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Ulubeg Abuganeyev, Özbekistan Cumhuriyeti Çeltik Bilimsel Araştırma Enstitüsü Maqsudbeg Sattorov ve Özbekistan Cumhuriyeti Tarımda Ulusal Bilgi ve Yenilik Merkezi Kıdemli Uzmanı Gafur Gafurov'dan oluşan heyetin Enstitümüzü ziyaretinde, Enstitü Müdürümüz Dr. Sabri Çakır'ın hoşgeldiniz konuşmasından sonra, Serin İklim Tahılları Bölüm Başkanı Dr. Savaş Belen bir sunumla çalışmalarımız hakkında heyete bilgi verdi.

Heyet daha sonra Enstitü laboratuvarlarımızı gezerek laboratuvar çalışmalarımız ve sahip olduğumuz imkânlar ve altyapı hakkında bilgi aldı.

Eskişehir şehir merkezinde bulunan tarihi ve turistik bazı bölgeleri de ziyaret ederek şehrimizi tanıma imkânı bulan heyet akşam yemeğinin ardından Eskişehir'den ayrıldı.