T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TAGEM 2022 Yılı 1. Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısına Katıldık

Yayın Tarihi : 14.03.2022

Genel Müdürlüğümüzün 2022 Yılı 1. Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı; Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, Bakan Yardımcılarımız Mehmet Hadi TUNÇ,  Ayşe Ayşin IŞIKGECE, Akif ÖZKALDI, Fatih METİN, Bakanlık Müsteşarımız Dr. Nihat PAKDİL, Bakanlık Merkez Birim Amirlerimiz, Daire Başkanlarımız ve 48 Araştırma Enstitü Müdürlerimiz, Müdür Yardımcılarımız ve Genel Müdürlük çalışanlarımız katılımları ile gerçekleşti.

Sayın Bakanımız, Bakanlığımız personeline hitaben ilk konuşmasında, AR-GE çalışmalarının ve iş birliklerinin önemini vurgulayarak, ülkemiz tarımını bağımsız kılacak ve dünyada söz sahibi yapacak çözümlerin AR-GE ve inovasyondan geçtiğini belirtmiştir. Konuşmalarının ardından Sayın Bakanımız araştırma çıktılarının sergilendiği enstitü stantlarını gezerek çalışmalar hakkında bilgi almıştır.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK başkanlığında, 2021 yılı faaliyetlerimizin değerlendirildiği ve 2022 yılı ile ilgili hedeflerin belirlendiği 2 gün süren toplantıda; karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya Enstitümüzden; Müdürümüz Dr. Sabri ÇAKIR, Müdür Yardımcımız Dr. Suat ÖZDEMİR, Teknik Koordinatör Dr. Sali FİDAN ve Tavukçuluk Koordinatörü Arda BALKAN katılmışlardır.

Toplantıda Enstitü Müdürümüz Dr. Sabri ÇAKIR; çayır mera yem bitkileri, endüstri bitkileri ve yemeklik tane baklagillerde biyofertifikasyon çalışmaları ile kısa-orta-uzun vadede yapılacak çalışmalar konusunda sunum yapmıştır. Ayrıca Enstitülerin karşılaştığı darboğazlar konusunda da bilgi vermiştir.