T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sebze Yetiştiriciliği Mesleki Eğitimi

Yayın Tarihi : 5.8.2020

Japon Hükümeti tarafından finanse edilen FAO ve Enstitümüz iş birliğiyle yürütülen İstihdam ve Mikro-Girişimcilik Vasıtasıyla Geçim Kaynaklarının Desteklenmesi Projesi kapsamında Sebze Yetiştiriciliği ve Sebze Kurutma mesleki eğitim programı başladı.

 

FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman, Haliliye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Haydarlı, Enstitü Müdür Yardımcıları Murat Tarini açılış konuşmalarını yaptığı programa Enstitümüz ve Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden proje yürütücüleri ve eğitmenler katıldı.

 

FAO, Enstitümüz ve Şanlıurfa İl ve Tarım Orman Müdürlüğü ile birlikte 4 yıldır Suriyeli Sığınmacılara ve Türk vatandaşlarına yönelik Tarımda istihdama yönelik mesleki eğitimler düzenlenmektedir.  Eğitimi başlatılan bu programda ise 25 kursiyere sebze yetiştiriciliği ve tamamlayıcı konularda mesleki eğitimler verilecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere M.E.B. onaylı "Sebze Yetiştiriciliği" sertifikası verilecektir.

 

Projeyi finanse eden Japon Hükümetine, enstitümüzle işbirliği yapan FAO'ya, birlikte çalıştığımız Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne ve eğitim sertifikaları verilmesinde bizlere destek sağlayan Haliliye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.