T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Sözmen Enstitümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 16.11.2022

TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Sözmen Enstitümüzü Ziyaret Etti

 

TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Sözmen 15-16 Kasım 2022 tarihlerinde Enstitümüzü ziyaret etti. Enstitü Müdürümüz İbrahim Halil Çetiner'den Enstitümüz çalışmaları hakkında brifing alırken, Enstitüde görevli teknik personelle bir toplantı gerçekleştirerek araştırmacıların çalışma konuları ve yürütülen projeler ile ilgili bilgiler aldı. 

 

Ziyaretin ikinci gününde, Enstitümüz Bitki Sağlığı laboratuvarları, Tarım Makinaları ve Teknolojileri Araştırma Merkezi, Toprak, Bitki, Su, Gübre ve Tahıl Analiz Laboratuvarlarını gezerek incelemeler ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Dr. İbrahim Halil Sözmen ve Enstitü Müdürümüz İbrahim Halil ÇETİNER Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı ile bir görüşme gerçekleştirdi.  Şanlıurfa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Hasan Eyüboğlu'nu da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

SÖZMEN,  daha sonra enstitümüz Tektek, Talat Demirören, Serince, Tatlıca ve Gündaş Araştırma istasyonlarını ziyaret ederek deneme ve üretim çalışmalarını yerinde inceledi.