T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Azerbaycan Meyve ve Çay Yetiştiriciliği Araştırma Enstitüsünden Kurumumuza Ziyaret

Yayın Tarihi : 25.4.2022

Azerbaycan Meyve ve Çay Yetiştiriciliği Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın İlham GARAGURBANLI ve Fen İşleri Müdür Yardımcısı Sevil SÜLEYMANOVA Enstitümüzü ziyaret ederek, tarımsal araştırmalar konusunda fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

Tanışma ve istişare mahiyetinde gerçekleşen ziyarette aynı zamanda ülkemizde fındığın ARGE kuruluşu olan enstitümüz ile Azerbaycan Meyve ve Çay Yetiştiriciliği Araştırma Enstitüsü arasında muhtemel iş birliği fırsatları hakkında fikir teatisinde bulunuldu. Fındıkta yapabileceğimiz ortak çalışmalar değerlendirildi.

Ziyarette Azerbaycan Meyve ve Çay Yetiştiriciliği Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın İlham GARAGURBANLI kurumlarının faaliyet programları hakkında genel bilgiler verildiler. Enstitünün Fen İşleri Müdür Yardımcısı Sevil SÜLEYMANOVA, enstitüde hayata geçirilen projeler hakkında sunum yaptılar. Ardından Enstitü Müdürümüz Sayın Aysun AKAR'ın mahiyetlerinde enstitümüz AR-GE, üretim ve eğitim yayım faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantının ardından Enstitü Müdürümüzün refakatlerinde kurum laboratuvarlarımız ve uygulama alanlarımız gezilerek yürütülen projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Müdürümüz Aysun AKAR, Azerbaycan Meyve ve Çay Yetiştiriciliği Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın İlham GARAGURBANLI ve Fen İşleri Müdür Yardımcısı Sevil SÜLEYMANOVA'ya nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.