T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GİRESUN VALİLİĞİ YENİ EVLİLERE YÖNELİK AİLE EĞİTİMİ PROJESİ BAŞLATTI..

Yayın Tarihi : 16.3.2018

İlimizde sağlıklı, mutlu, huzurlu ve müreffeh ailelerin oluşturulması, yeni evlenen çiftlere aile hayatı, aile hukuku, aile içi ilişkiler ve iletişim, aile ekonomisi, ailede manevi değerler vb. temel konuları kapsayacak şekilde gerekli eğitimler vermek, aile kurmuş olan yeni evli çiftlere verilecek olan bu temel eğitim ile aile yapısını ve aile içi ilişkileri güçlendirmek suretiyle sağlam temellere dayalı bir aile yapısını tesis ederek, aile içinde sağlanan sağlıklı ve olumlu ortam içinde sağlıklı, mutlu ve bilinçli çocuklar yetişmesini sağlamak, aynı zamanda son yıllarda hem Türkiye genelinde, hem de ilimizde sayısı artmakta olan parçalanmış ailelerden ve boşanma olaylarından kaynaklanan toplumsal problemleri, aile yapılarını güçlendirmek suretiyle gidermek amaçlanmaktadır.

Toplumsal problemlerin çözümünün, toplumun temeli olan ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile giderilmesi amacını taşıyan bu çalışma, Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI'nın talimatı üzerine, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Giresun İl Müftülüğü, Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi ve Giresun Barosu'nun katkı ve destekleri ile ilk etapta Giresun il merkezinde en fazla 20 kişilik gruplara yönelik olacak şekilde düzenlenmesi planlanmakta olup, talep ve katılım düzeyine göre ve ihtiyaçlar dikkate alınarak diğer ilçelerde de yapılmaya devam edilmesi hedeflenmektedir.

Söz konusu eğitim programı sadece evlilikle ilgili veya aile içi ilişkiler konusunda problem yaşayan çiftlere yönelik olarak hazırlanmamış, sağlam ve mutlu bir aile yapısı

oluşturmayı .hedefleyen tüm yeni  evli  çiftlere  ulaşarak ve temel bilgileri  kazandırmayı

amaçlamaktadır.

               

Planlanan aile eğitim programlarına, ilk etapta, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği halinde, ulaşılacak olan yeni çiftler ile bu eğitim programın ilan edilerek duyurulmasının ardından başvuruda bulunacak olan yeni evli çiftler faydalanacaktır.

Söz konusu eğitim programı yeni evli çiftlerin katılımını kolaylaştırmak amacıyla sağlık, hukuk, iletişim, bilinçli medya kullanımı, aile ekonomisi ve dini değerler olmak üzere 6 farklı konuda, 1 günlük toplam 6 saatten oluşan bir eğitim programı olarak tasarlanmış olup. her bir konu ile ilgili. eğitimli ve uzman kişiler tarafından gerekli eğitimler verilecektir.

Hazırlanmış    olan   eğitim    programı.    eğitim    için    müracaatta    bulunacak katılımcıların   ilgi.   talep   ve   ihtiyaçları   doğrultusunda  yeniden   düzenlenebilecek   veya değiştirilebilecektir.

Eğitimlere kendi imkânlarının yetersiz olması sebebiyle katılamayacak olan yeni evli  çiftlerin,  aşağıda  iletişim  bilgileri  belirtilen  kişi  ve  kuruluşlara müracaatı , söz konusu eğitimlere aksatmadan katılacağını beyan ve taahhüt etmesi halinde ve ilgili kurumların imkânları doğrultusunda mümkün olabilecek her türlü yardım ve destek sağlanabilecektir.

Bu eğitim programı, tamamen gönüllülük esasına göre ve ücretsiz bir şekilde, kurumlar arası işbirliği, iletişim ve sosyal sorumluluk bilinci içerisinde gerçekleştirilecek olup, eğitime katılanlara katılım belgesi takdim edilecektir.

Yapılacak olan eğitimler. yeterli sayıda müracaat sağlanması halinde, Giresun Merkez Gazi Caddesinde (Debboy Mevkii) bulunan Eski Halk Eğitimi Merkezi Hizmet Binasındda düzenlenecek olup, eğitime katılmak amacıyla müracaatlar iletişim bilgileri aşağıda belirtilen başvuru noktasında görevli personele bizzat veya telefon yoluyla yapılabilecektir.

Başvurunun Yapılacağı Yer ve İrtibat Bilgileri:

Adres                       : Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

Kavaklar Mh. Soner Sok. No:3
Tel                           : 0 454 216 11 83

E-mail                      : giresunhem@hotmail.com

151011@meb.kl2.tr

Müracaat Tarihleri:

12 Mart 2018 - 23 Mart 2018 tarihleri arasında hafta içi mesai günlerinde 08:00 -17:00 saatleri arasında telefonla veya bizzat müracaat edilebilecektir.

Eğitimin Yapılacağı Adres :

Eski Halk Eğitimi Merkezi Hizmet Binası Gazi Caddesi No: 30 Merkez / Giresun

Eğitim Programının Tarihi:

24 Mart 2018 Cumartesi

NOT: Söz konusu Aile Eğitim Programı, yeterli müracaat sağlanması halinde 24 Mart 2018 Cumartesi günü. belirtilen yerde yapılacak olup, yeterli müracaat sağlanamaz ise eğitim programının tarihi değiştirilebilecek olup, yeni eğitim tarihi müracaat sahiplerine bildirilecektir.

 YENİ EVLİLERE YÖNELİK AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI MÜRACAATÇI BİLGİ FORMU

 EĞİTİM PROGRAMI.docx