T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIMSAL ARAŞTIRMALAR VE POLİTİKALAR GENEL MÜDÜRÜ SN. DR. NEVZAT BİRİŞİK ENSTİTÜMÜZE ZİYARETTE BULUNDU.

Yayın Tarihi : 5.1.2018

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü  Sn. Dr. Nevzat BİRİŞİK Enstitümüze ziyarette bulundu. Ziyarete Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ile Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Dairesi başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ eşlik etti. 

Genel Müdürümüz, yöneticilerimiz ve araştırmacılarımızla  enstitü toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıda ilk olarak Enstitü Müdürü Aysun AKAR tarafından Genel Müdürümüz Sn. Dr. Nevzat BİRİŞİK’e brifing sunuldu. Brifingin ardından söz alan Genel Müdürümüz, enstitümüzden Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi vererek enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yaptı. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM’ den beklentilerini gündeme getirdiler.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası ve laboratuvarlarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri almıştır.