T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI Enstitümüzü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 9.8.2017

Enstitümüzü ziyaret eden  Sayın Valimize  Müdürümüz Aysun AKAR kurumumuzu tanıtıcı bir brifing verdi. Brifingde kurumumuzun kuruluş amacı, tarihi gelişimi , fındık yetiştiriciliği üzerine  üstlendiği misyon ve vizyon ifade edilirken , kurulduğu günden bugüne kadar geçen süre zarfında sonuçlandırılmış projeler ile  halen üzerinde çalışılmakta  projeler hakkında bilgi veridi.

Kurumumuzun sahip olduğu teknolojik ve fiziki imkanlar ve bunlara paralel olarak üreticilerin  sorun ve ihtiyaçları da göz önüne alınarak  belirlenmiş gelecek hedefleri  Sn. Valimizin bilgilerine sunuldu. Ayrıca bölgemizin en önemli geçim kaynağı olan ve  ülkemizin  en yüksek  ihracat  getirisi sağlayan tarımsal  ürünü olan   fındığın yetiştirildiği bölgeler, üretime ilişkin istatistiki veriler aktarıldı.

Brifingin tamamlanmasının ardından araştırmacılarımız ve Sn. Valimiz arasında fındıkta daha  kaliteli ve yüksek verimli ürün sağlanması, üreticilerin sorunlarının çözümü ile  fındığın sosyo-ekonomik  açıdan toplum yaşamına etkileri üzerinde konuşuldu.