T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SU ÜRÜNLERİNDE STRATEJİ MASTER PLANI HAZIRLANIYOR

Yayın Tarihi : 18.3.2015

Elazığ Su ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve DAP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen "Malatya-Tunceli Su Ürünleri Strateji Master Planı" projesi için 31 Mart 2015 tarihinde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir toplantı yapılacak.

Organize edilecek program öncesinde Malatya'ya giden Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan AKGÜN, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali SELVİ'yi ve Malatya Ticaret ve Sanayi, Odası Genel Sekreteri Abdullah DURAN'ı  makamında ziyaret eden AKGÜN, Master planı çerçevesinde Malatya'da düzenlenecek toplantıyla, Malatya ve Tunceli'nin su ürünleri potansiyeli, öncelikleri, fırsatları, avantaj ve dezavantajlarının neler olabileceğinin tartışılacağını söyledi. Bununla ilgili Stratejik Master Planı hazırlama çabasında olacaklarını belirten Akgün, bölgedeki Su Ürünleri Yetiştiriciliği açısından oldukça önemli olan bu toplantıya tüm paydaşların davetli olduğunu söyledi.
AKGÜN; Malatya'nın son dönemlerde su ürünleri üretiminde büyük yol kat ettiğini belirterek Türkiye'de 5. sıraya yükseldiğini söyledi.

Ayrıca AKGÜN, proje kapsamında Tunceli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan KAYA ve Tunceli Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyeleri ile de görüşerek proje hakkında bilgiler verip 26 Mart 2015 tarihinde Tunceli yapılacak olan Su Ürünleri Paydaş toplantısı hakkında istişarelerde bulundu.​