T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

AGRI-FOOD Kapanış Konferansı Gerçekleşti

Yayın Tarihi : 17.12.2021
Enstitümüzün de ortağı olduğu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında desteklenen "Tarım-Gıda Sektöründe İstihdam Yoluyla Gençlerin Sosyal Katılımının Artırılması [AGRI-FOOD]" isimli AB projemizin kapanış konferansı gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi TARIM PEYZAJ A.Ş. tarafından yürütülen ve Enstitümüzün ortak olarak yer aldığı "Tarım-Gıda Sektöründe İstihdam Yoluyla Gençlerin Sosyal Katılımının Artırılması" projesi Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenerek üç ülkeden proje paydaşları ile birlikte yürütülmüştür.

16.12.2021 tarihinde Merinos AKKM Hüdavendigar Salonunda gerçekleşen konferansa Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü adına Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Araştırmaları Dairesi Başkanı Ramazan BÜLBÜL, Enstitümüz adına Enstitü Müdürü Yıldıray İstanbullu katılım sağlamıştır.

Proje sonuçlarının yaygınlaştırılması amacıyla gençler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen Kapanış Konferansı Tarım Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Semih Polat, Gıda ve Konservecilik Ulusal Teknoloji Merkezinden (CTC-İspanya) Angel Martinez Sanmartin,  Gıda ve Fermantasyon Teknolojileri Merkezinden (TFTAK-Estonya) Sirli Rosenvald, Enstitü Müdürümüz Yıldıray İstanbullu, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Araştırmaları Dairesi Başkanı Ramazan Bülbül'ün açılış konuşmaları ile başlanmıştır.

Programa Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım Peyzaj A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fetullah Bingül'ün proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ve proje sonuçlarını içeren sunumu ile devam edilmiştir. Son olarak ortak kuruluşların temsilcileri kurum tanıtımları ve proje faaliyetlerini kapsayan sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.