Analiz Listesi


Aşağıdaki fiyatlara akredite ve kdv bilgisi dahil değildir. Geçerli fiyat için Numune Kabul Birimi ile irtibata geçiniz.

2018 yılı enstitü analiz fiyat listesi için tıklayınız.


Numune-Analiz eşleştirmeleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için Numune Kabul Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

nazan.coplu@tarimorman.gov.tr ve ilker.gul@tarimorman.gov.tr adreslerimize mail gönderebilir ya da 0 (224) 246 47 20 numaralı hattımızdan dahili 122 - 157 - 158 - 212 - 214 tuşlayarak bize ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Analizler, metodlar, fiyatlar veya ürün grubları zaman içinde güncellenebilmektedir. Numune Kabul Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Not: Özellikle Askeri Birlikler adına ücret yatıracak firmaların, sözleşmede geçen firma adıyla havale yapmaları gerekmektedir. Aksi halde eşleştirme yapılmayacaktır. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Açıklamalar

          Analiz Fiyatlandırılması;

 • Özel istek numunelerde analiz ücreti analize başlanmadan alınmaktadır.
 • Ödemeler nakit, kredi kart veya havale yapılabilir.
 • Enstrümantal cihazlarla aynı anda birden fazla parametrenin sonuç olarak verilmesi durumunda analizden bir tek ücret alınacaktır.
 • Yapılacak analizde başka bir analizden elde edilecek sonuçlar/veriler kullanılacak ise söz konusu analizlere ait ücretler de ayrıca tahsil edilecektir. (Rutubet, tuz, yağ, GDO, migrasyon vb.)
 • Şahit numune olarak analize gönderilecek numunelerin analiz bedelinin şahit numune analiz talebinde bulunan şahıs-firma tarafından Müdürlüğümüz Döner Sermaye İşletmesinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılmasının sağlanması ve numunenin analiz ücretinin yatırıldığına dair dekontla birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Numunenin analize alınmasında sorun yaşanmaması ve analize başlamada zaman kaybı olmaması için numuneyi gönderen Bakanlığımız birimlerinin analiz ücretinin yatırıldığına dair belgeyi (dekont) mutlaka göndermesi gerekmektedir.
 • Ücreti mukabili yaptırılacak analizler için, dekont açıklama kısmında mutlaka numune sahibi firmanın vergi kimlik numarası (şahıs ise TC kimlik numarası) ile firma ünvanı belirtilmelidir. Analiz ücretlerinden KDV alınmakta olup, vergilendirme döneminde beyanın düzgün gerçekleşmesi için fatura bilgilerinin mutlaka aşağıda belirtilen iletişim bilgilerinden Kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir.
 • Analiz ücretlerine %18 KDV dahil değildir.
 • Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi faaliyeti olup da listede yer almayan analiz ve hizmetlerin birim fiyatları için; Bakanlığımızın diğer döner sermaye işletmeleri için belirlemiş olduğu ücret listelerindeki birim fiyatlar uygulanacaktır.
 • Belirlenen ücretler 01.01.2018 -31.12.2018 tarihleri arasında geçerlidir.

  Analiz Süresi;

 • Numune gönderimi öncesinde veya numune teslimi esnasında ilgili laboratuvar ile görüşülerek normal şartlar altında analiz için gerekli süre ve raporlama için toplam süre bilgisi Numune Kabul personeli kanalıyla öğrenilebilir.(Analiz süresi bilgileri maalesef analiz tablosunun değişmesi nedeniyle yenilenme sürecindedir.

           Rapor teslim koşulları;

 • Özel istek numunelerinde sonuç raporunun kim/kimler tarafından teslim alınacağının; fakslanması isteniyorsa faks numarasının, adres ve telefon numarası gibi bilgilerin dilekçede açık olarak belirtilmesi gerekmektedir.
 • MNG ile kargo gönderimi ücretsiz olarak diğer kargolar ile karı ödemeli olarak gönderilebilmektedir.
 • Dilekçede mail adresi belirtilmesi durumunda mail atılabilmektedir.
''