Derim Dergisi (Hakemli Dergi)

 

DERİM; TÜBİTAK/ULAKBİM Yaşam Bilimleri Veri Tabanı tarafından dizinlenen hakemli bir dergidir. Dergide, Tarım bilimleri alanında yürütülen özgün araştırma sonuçlarını içeren makaleler yayınlanmaktadır. Bunun yanısıra dergide, kapsamına giren güncel konulardaki gelişmeleri her yönüyle irdeleyen derleme ve çevirilere de yer verilmektedir. Türkçe ve İngilizce makale kabul eden dergi, yılda 2 kez (Haziran ve Aralık) yayınlanmaktadır.

Turunçgiller Araştırma Enstitüsü Yayını olarak 1984 yılında ilk sayısıyla okuyucuları ile buluşan dergi,2003 yılından bu yana, “Hakemli Dergi” statüsünde yayın hayatına devam etmektedir.

DERİM, TÜBİTAK/ULAKBİM DergiPark alt yapısını kullanarak yayın hayatına devam etmektedir. Makale kabul ve değerlendirme DergiPark sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Yeni makale başvurusu için lütfen http://dergipark.gov.tr/derim​ ve http://www.derim.com.tr adreslerini ziyaret ediniz. Kabul edilen eserler, hem online, hem de basılı olarak yayınlanmaktadır. Akademisyenler ve okuyucular, bu adresler üzerinden makalelerin tam metnine ulaşabilir.


         derim@derim.com.tr ​                            derimdergisi@yahoo.com​

               

​​

              ​ 

​ ​

​ ​​ ​


DERİM DERGİSİ e-posta listesine katılmak için lütfen tıklayınız...

''