T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

CELALEDDİN KARATAY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ve BAHRİ DAĞDAŞ ULUSLARARASI TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ARASINDA "MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ" PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yayın Tarihi : 20.12.2022

Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında düzenlenen "Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü", İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Enstitü Müdürümüz Dr. Fatih Özdemir tarafından 16 Aralık 2022 tarihinde imzalandı.

İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit mesleki eğitimin önemine değinerek Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünün bu konuda verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Enstitü Müdürümüz Dr. Fatih Özdemir ise eğitim kurumlarının işbirliği yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu protokolün hayırlı olmasını diledi.

Protokol kapsamında Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını geliştirmeleri, iş hayatına uyumları, gerçek üretim ve hizmet ortamında yetişmelerini ve hayvancılıkla ilgili araç-gereçleri tanımaları sağlanacak.

imzalanan bu protokolle birlikte Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Tarım, Laboratuvar Hizmetleri, Gıda Alanlarında geçerli yöntem ve teknikleri kullanan nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması, mesleki gelişmeleri takip eden ve kendini geliştiren bireylerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır.