T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çiftçi Okulları Tarla Günü düzenlendi

Yayın Tarihi : 24.06.2022

Enstitü Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütü (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ve  Küresel Çevre Fonu (GEF) işbirliği ile yürütülen Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesinde iklim değişikliğine uyumlu tarımsal uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla Doğrudan Ekim yöntemi için yürütülen çalışmalar kapsamında yer alan Uygulamalı Çiftçi Okulluları (UÇO) Çalışmasının yerinde değerlendirilmesi ve basına tanıtılması için Karaman Burunoba Köyünde 15.06.2022 tarihinde TARLA GÜNÜ düzenlenmiştir.

FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül SELIŞIK ve FAO yetkilileri, Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, Akçaşehir Belediye Başkanı Hikmet YİRŞEN, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri Konya ve Karaman İl Müdürlüğü temsilcileri, proje görevlileri yanı sıra ulusal yerel basın temsilcileri ile çiftçilerimiz katılım sağlamıştır.

Katılımcılara Enstitü teknik personelimiz İrfan GÜLTEKİN tarafından proje hakkında ve üreticimiz Ramazan SAYMA tarafından ise arazide yapılan işlemler hakkında bilgiler verilmiştir.