T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ENSTİTÜMÜZ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE 2021 YILI İLK BÖLGE GRUP TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 10.08.2021

ENSTİTÜMÜZ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE 2021 YILI İLK BÖLGE GRUP TOPLANTISI YAPILDI.

Enstitü Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 2021 yılının ilk yarısında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı ile Hayvansal Üretim ve Hayvan Sağlığı Bölge Grup Toplantıları 05.08.2021 tarihinde saat 09:00-12:30 arasında uzaktan video konferans olarak gerçekleştirildi.

Toplantıya Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Karaman Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlükleri, Konya Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü, Patates Araştırma Enstitüsü, Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü, Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüklerinden teknik personeller katılım sağlamıştır.

Toplantı Enstitü Müdürümüz Dr. Fatih ÖZDEMİR'in konuşmaları ile başlamıştır. Konuşmaların ardından İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından gönderilerek oluşturulan programda Enstitü personellerimiz Ramazan KELEŞ "Enstitümüz Tarafından Geliştirilen Kuraklığa Dayanıklı Çeşitler", Fatih PALA "Türkiye Yerli Koyun Irklarında Yapılan Bazı Kuzu Besi Çalışmaları", Dr. Kazım GÜR "Doğru Nadas Tekniği, Koruyucu Toprak İşleme Teknikleri ile Tarla Tarımı", Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsünden Sümeyye ERDOĞMUŞ "Arpa Yaprak Hastalıkları", Ali Ferhan MORCA "Arpa Virüs Hastalıkları", Dr. Emel ÇAKIR "Patates Siğili Hastalığı, Patates Siğili Hastalığına Dayanıklı Çeşitler ve Patates Siğili Hastalığı Karantina Uygulamaları ve Yeni Talimatlar", Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsünden Osman MÜCEVHER "Erozyona Uğramış Meralarda Arıtma Çamurlarının Kullanım Olanaklarının Değerlendirilmesi", Konya Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsünden Dr. Yasin GÜLCÜ "DIVA Yaklaşımına Yönelik Olarak, Sığır Brusellozisinin Tanısı İçin Protein Eldesi ve Tanı Kiti Geliştirilmesi", Çetin ÇOLAK "Koyunlarda Coeunurus Cerebralis (Delibaş) Hastalığı" konu başlıklarında sunumlar yapmışlardır.

Bölgedeki sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı programa katılım sağlayan, katkı veren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.