T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRÜMÜZ TARLA GÜNÜMÜZDE

Yayın Tarihi : 10.08.2021

GENEL MÜDÜRÜMÜZ TARLA GÜNÜMÜZDE

Enstitümüzün gündeme damga vuran, verim ve kalite rekortmeni ekmeklik buğday çeşitlerimizin (TANER, YAVUZ, TUĞRA) tanıtım ve tarla gününü TAGEM Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK'in programımıza teşrifi ile gerçekleştirdik.

Açılış konuşmalarının ardından Enstitü müdürümüz ve teknik personellerimiz tarafından çiftçi koşullarında ekimi gerçekleştirilen yüksek verimli ve kaliteli, kuru ve sulu şartlar için geliştirilen, saman verimi yüksek çeşitlerimizin değerli üreticilerimize ve sanayicilerimize tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Çeşit tanıtımının ve biçerdöver hasatının ardından yemek programı ile tarla günümüz sona ermiştir.

Programımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan; Çumra Belediye Başkanımız Recep Candan'a, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Ali Ergin'e, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu'na, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı ve Zengin Tarım-Tohum kurucusu Yusuf Zengin'e, KOP İdaresi Başkanımız ve ekibine,  Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürü Cihan Uzun'a, Çumra Tarım ve Orman ilçe Müdürü Fatih Demirci'ye, Konuklar TİM Müdürü Metin Yurttakal'a, Gözlü TİM Müdürü Yüksel Akçay'a, Toç-Bir Sen Şube Başkanımız Kadir Alici'ya, Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker'e, Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız'a, Çumra Ziraat Odası Başkanı Adem Şen ve yönetimine ve çok değerli kurum müdürlerimize, basın mensuplarımıza, kıymetli üreticilerimize ve sanayicilerimize, tarla sahibimiz Şükrü ÇİL'e ve organizasyonda lojistik desteği sağlayan Karatay ve Çumra Belediyelerimize teşekkürü bir borç biliriz.