T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarla Günlerimiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 8.07.2021

Tarla Günlerimiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

Konya ili Kadınhanı ilçemiz Başkuyu mahallesinde, İklim Değişikliği ve Kuraklık ile Mücadele amacıyla geliştirilen ve KOP İdaresi desteği ile yürüttüğümüz "KOP koşullarına uygun kuraklığa dayanıklı çeşitlerin tanıtılması" projesinin Tarla Günü geniş katılımlı bir çiftçi grubu ile gerçekleştirilmiştir.

Yeni geliştirilen kuraklığa dayanıklı çeşitler üreticilere Enstitü uzman personeli tarafından tanıtımı yapılarak üreticilerimizin beğenisine sunulmuştur. Tanıtımı yapılan çeşitlerin ekimini gerçekleştiren önder çiftçimiz kuraklığın şiddetli olduğu bu senede yeni çeşitlerin verim ve kalite yönünden bölgede ekimi yapılan eski çeşitlere nazaran daha iyi performans sergilediğini dile getirmiştir.  

Programa katılarak bizleri onurlandıran KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına, Konya Tarım ve Orman İl ve Kadınhanı Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerine, Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü temsilcilerine, Kadınhanı, Cihanbeyli ve Sarayönü Ziraat Odaları temsilcilerine ve uzaktan ve yakından gelen tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.