T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKANIMIZ SAYIN PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ’NİN AÇILIŞINI YAPTIĞI 47. APİMONDİA ULUSLARARASI ARICILIK KONGRESİNE KATILIM SAĞLANMIŞTIR.

Yayın Tarihi : 31.08.2022
Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin Açılışını Yaptığı 47. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi’ne Enstitümüz Araştırmacı Personelleri Tarafından Hazırlanan16 Bildiri ile Katılım Sağlanmıştır.
Ülkemizde ikinci defa gerçekleştirilen ve Dünya'da 47.'si yapılan Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi 24-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında yaklaşık 127 farklı ülkeden 12 bin 500’ün üzerinde davetlinin katılımı ile İstanbul Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Sayın Bakanımız, 47. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresine Türkiye'nin ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduklarını ve kongrenin arıcılık sektörünün en büyük ve en yüksek katılımlı uluslararası organizasyonu olduğunu ifade etmiştir. İstanbul'un dünyanın buluşma noktası olduğunu dile getiren Bakanımız, etkinliğin ana konusu olan arı ve arıcılığın tüm dünya için çok önemli olduğunu belirtmiştir.
Türkiye arıcılığının uluslararası platformda tanıtımı için büyük bir fırsat olan 47. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresine, Enstitümüz teknik personelleri tarafından hazırlanan özgün 16 bildiri ile katılım sağlanmıştır.