23.2.2018 / Gösterim Sayısı : 511

BAYOMA “Balon ve Aslan Balıklarının Yayılım Alanlarının ve Olası Mücadele Yöntemlerinin Araştırılması” Projesi toplantısı Beymelek Biriminde yapıldı.

#bayoma projesi

BAYOMA “Balon ve Aslan Balıklarının Yayılım Alanlarının ve Olası Mücadele Yöntemlerinin Araştırılması” Projesi  toplantısı Beymelek Biriminde yapıldı.

21-22 Şubat 2018 tarihleri arasında “Balon ve Aslan Balıklarının Yayılım Alanlarının ve Olası Mücadele Yöntemlerinin Araştırılması” Projesi  eğitim toplantısı Enstitümüzün Beymelek Biriminde yapıldı. Projesi kapsamında;  ülkemiz kıyılarındaki bu popüler ama tehlikeli istilacı türler olan ve kıyılarımızdaki sayısı 8’i bulan Balon Balıklarının, özellikle Lagocephalus sceleratus türünün ve Aslan Balıklarının yayılım alanlarının, biyolojilerinin, ayrıca Balon balıklarının Tetrodotoksin düzeylerinin belirlenerek, ülke ekonomisine ve balıkçılığına katkı sağlayacak şekilde olası mücadele yöntemleri araştırılacaktır.  Eğitim toplantısına;  Çukurova Üniversitesi Prof. Dr. Fatih Özoğul, İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Su Altı ve Hiberbarik kliniği Uzman Hekim Selin Gamze Sümen ve SÜRKOOP Ayşegül Taşdemir sunumlarıyla katılımcılara Balon Balığı ve Aslan Balığı hakkında bilgi paylaşımında bulunmuşlardır.


''